Jmenuji se Marcela Samková a jsem průkopnicí života obchodní referentky na volné noze. Pomáhám podnikatelům online z domova s péčí o zákazníky.

Možná vás zajímá, jak to všechno začalo?

Takže…..Bylo nebylo

Ne nebojte se, nebudu vám tu vyprávět pohádky. Můj příběh, stejně jako ten váš psal život.

Odjakživa jsem měla ráda lidi, byla jsem upovídaná, všechno mě zajímalo a všude mě bylo vidět. Vždycky jsem tak nějak vykukovala z davu, protože jsem dělala věci jinak než ostatní.
Ve 28 letech jsem díky tehdejšímu manželovi, který byl umělec, začala podnikat jako jeho manažerka. Neměla jsem s tím vůbec žádné zkušenosti, ale objevila jsem svůj přirozený talent pro obchod a jednání s lidmi a svůj dar výřečnosti a začalo se mi v tom dařit. Zanedlouho jsem zastupovala i jiné umělce. Tahle práce mě moc bavila, protože jsem ji vlastně nepovažovala za práci, dělala jsem prostě, co mě baví. Organizovala jsem velké akce, potkávala se s umělci, herci, režiséry. Byla to zajímavá část mého života, která trvala mnoho let.
Jak to však bývá po letech nás život s manželem rozdělil a i když jsem se snažila, aby spolupráce dál fungovala, už to nebylo možné. Cítila jsem, že je čas na změnu a tak jsem ukončila podnikání a našla si práci jako inspektorka distribuce v Deníku Rovnost. Peníze mi jako matce samoživitelce nestačily a tak jsem si po roce odvážně řekla o zvýšení platu. Protože mí nadřízení byli s mojí prací spokojeni nabídli mi pozici obchodního zástupce pro inzerci a já se rozhodla to zkusit. Ta práce mě moc bavila, potkávala jsem zajímavé lidi, vymýšlela různé strategie prodeje, psala PR články, dařilo se mi a za další tři roky jsem byla povýšena na pozici zástupce manažera prodeje pro Jižní Moravu a Vysočinu a svým kolegům jsem dělala šéfovou. Souběžně s tím jsem svoji výřečnost uplatnila jako moderátorka v rádiu Čas. Po nějaké době mě práce obchodní manažerky začala vyčerpávat, věčný tlak na výkon a výsledky, reporty, tabulky, porady, být k dispozici 24 hodin denně. Chyběl mi kontakt se zákazníky. A tak jsem se rozhodla pro změnu a našla si jinou práci.
Mám ráda zdravý životní styl. Vnímám důležitost stravy a ekologického přístupu k přírodě, zkvalitňuje mi to život a dělá mě lepším člověkem. Všechno se vším souvisí a mě baví hledat ty souvislosti. A proto mě asi nejvíc bavila práce obchodní referentky u velkoobchodu se zdravou výživou, kosmetikou a drogerií kde mi to dávalo smysl. Prošla jsem několik zaměstnání v různých odvětvích a vždycky po čase končila s tím, že mě ta práce baví, mám výsledky, klienti mě mají rádi, ale mě vyčerpávalo být v práci od do, každodenní dojíždění, autoritativní a mnohdy nesmyslná nařízení mých šéfů a rychlý oběd v krátké polední pauze. Toužila jsem rozdělit si práci podle mého momentálního naladění, pracovat na zahradě pod pergolou, jít se projít do lesa, když mám přetíženou hlavu a nemuset trávit plno času na cestách. Uvědomovala jsem si, že když jsem dříve pracovala jako OSVČ, měla jsem mnohem více energie, nápadů a byla jsem výkonnější právě díky tomu, že jsem si svůj pracovní čas organizovala sama a prokládala ho odpočinkem.
A tak jsem se rozhodla nebýt zaměstnancem. A dělat to co mě baví, v čem mám praxi a jsem v tom dobrá. Nabídnout všechny své dosavadní zkušenosti těm, co je nemají a potřebují poradit a pomoci. Pomáhat podnikatelům, kteří mají stejně jako já své sny a plány, ale sami na to prostě nestačí. Ve dvou se to lépe táhne a je dobré si nechat pomoci.

A tak jsem tu pro vás a vy pro mě, protože se vzájemně potřebujeme a jenom společně to můžeme zvládnout. Být dobří v tom co s láskou děláme.

A já se na tu naši spolupráci moc těším a taky jsem na ni zvědavá.

FB iconINSTAGRAM iconLinkedIn icon

© 2020 Obchodní referentka

Ochrana osobních údajů    Všeobecné obchodní podmínky